بسم الله الرحمن الرحیم

معاونت فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) از برگزازی نشست انقلاب اسلامی و تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم شهیدان فانوسی و زارع الوانی ، در این مدرسه خبر داد.

خرازی در این باره گفت: با هدف آشنایی خواهران طلبه ،در تربیت نسل انقلابی و نیز ارائه الگوهای شاخص در همسران شهدا، روز سه شنبه 30/11/97  باحضور خانم دکتر منصوره معصومی اصل، مدیر موسسه قرآنی وفرهنگی بیت النور استان البرز،نشست گفتمان انقلابی با موضوع تربیت نسل انقلابی در سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و تجلیل از همسران شهدای مدافع حرم _ شهید زارع الوانی و شهید فانوسی_ ،در مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها همدان برگزار گردید.

ادامه مطلب :

در این نشست که بیش از یکصد نفر از خواهران طلبه و مبلغان حضور داشتند ،خانم معصومی اصل ضمن تقدیر از مادران و همسران شهید ،بالاخص شهدای مدافع حرم گفت:واقعیت این است که شهدای مدافع حرم مظلومندآن‌ها در برابر مسلمان‌نماها و تروریست‌هاییکه می‌خواهند اسلام حقیقی را براندازند، ایستاده‌اند؛ مدافعان حرم می‌جنگند تا جهانیان بدانند اسلام چیست و پیامبر(ص) کیست، مدافعان حرم، مدافعان امنیت ایران اسلامی و همه ما هستند.

دکتر معصومی افزود: نباید خانواده‌ها، پدران، مادران و همسران شهدای حرم را فراموش کرد؛ همان کسانی که با عزت و افتخار رفتند و مردانه در برابر خونخواه‌ترین تروریست‌های روی زمین سینه سپر کردند.

ایشان در ادامه به نقش بانوان در تربیت افراد جامعه در نقشها و کارکردهای مختلف اشاره کرد و گفت:زن، پرورش دهندۀ زنان و مردان در جامعه است ،صلاح وفساد یک جامعه از صلاح و فساد زنان در آن جامعه سرچشمه می ‏گیرد. زن، یکتا موجودی است که مـی ‏تواند از دامن خود افرادی به جامعه تحـویل دهـد که از برکاتـشان یک جامعه، بلکه جامـعه‏ ها به استقامت و ارزشهای والای انسانی کشیده شوند و می‏ تواند بعکس آن باشد.

ایشان ادامه داد: تقویت و زنده نگه‌داشتن اصول و ارزش‌ها در نسل‌های جدید و تحقق آن به عهده مادران دلسوز و تأثیرگذاراست؛ که اگر از این وظیفه مهم غفلت شود درنتیجه، نسل آینده بهره‌ای از ارزش‌های اصیل آن جامعه نخواهند داشت.

تربیت نسل انقلابی باید به‌گونه‌ای باشد که جوان مسلمان و انقلابی به‌هیچ‌وجه به دشمن روی خوش نشان ندهد و دست خود را به دوستی به سمت دشمن دراز نکند. او نه تنها باب دوستی با دشمن را باز نمی‌کند، بلکه به‌حکم عقل، با دوست دشمن نیز طرح دوستی نمی‌ریزد زیرا کاملاً آگاه است که هدف دشمن، نفوذ در فکر، عقیده، رفتار، گفتار و تمام شئونات زندگی اوست تا او را در چارچوب‌های استکباری حبس کند.

وقتی جوان انقلابی عمیقاً دشمن و مختصات فکری او را شناخت، فریفته لبخند و وعده‌های او نمی‌شود.

 از رهگذر همین شیوه تربیتی انقلابی است که دومین خصوصیت نسل جدید شکل می‌گیرد. که آن «هویت مستقل ملّی و دینی» درواقع محصول و میوه استکبارستیزی است زیرا «خودباختگی»، پیش‌نیاز همه توطئه‌های نظام سلطه به شمار می‌آید

خانم دکتر معصومی گفت: یکی دیگر ویژگی نسل جوان که اساس هر تربیتی محسوب می‌گردد، تهذیب و توجه ویژه او به مبدأ خلقت و پرهیز از شهوات و غفلت‌هاست. همین خصوصیت است که باعث پرورش استعدادها و توجه به واقعیات می‌گردد و به‌عبارت‌دیگر، پرورش اخلاقی و انسانی است که جوانان را به هدفی که خداوند برای او تعریف کرده سوق می‌دهد و در نهایت باعث می‌شود تا از او انسانی با مسئولیت، واقع‌بین و در مسیر وظیفه الهی ساخته شود.

 

موضوعات: فرهنگی, فعالیت های فرهنگی مدرسه  لینک ثابت[چهارشنبه 1397-12-15] [ 03:58:00 ب.ظ ]