بسمه تعالی

معاونت فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء( سلام الله علیها) از برگزاری نشست خواهران مبلغ و طلبه این مدرسه با حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع،رییس مجمع جهانی نهج البلاغه خوانی،در این مدرسه خبر داد.

خرازی در این باره گفت : به منظور آشنایی بیشتر خواهران  حوزوی با فعالیتهای انجمن نهج البلاغه خوانی و در راستای تشویق و ترغیب آنان به این امر مهم ، روز پنجشنبه 1/12/97 نشستی با حضور بیش از یکصد و بیست نفر از طلاب و دانش آموختگان در این مدرسه برگزار شد . در این نشست که شش ساعت به طول انجامید حجت الاسلام و المسلمین مهدوی ارفع ، با بیان بخشی از بیانبه گام دوم انقلاب اسلامی برای ایجاد فرصت طلایی خدمت به انقلاب ،خاطر نشان کرد : طلاب همان طور که در گام اول پیشتاز بودند ،  باید در گام دوم هم بیشترین همت خود را به کار گیرند و همین جایگاه باعث شده است تا مورد هجوم دشمنان قرار بگیرد.

ادامه مطلب :

ایشان در ادامه گفت: که بعد از گذشت چهل سال ما هنوز نتوانسته ایم ایده حکومت داری اسلامی را ارائه دهیم. و این ناشی از عدم وجود دغدغه حکومت داری در حوزه های علمیه و در کنار آن عدم دادن عرصه به این کانون مقدس  برای ارائه فقه حکومتی است.

حجت الاسلام مهدوی ارفع پیشنهاد داد : بیانیه گام دوم به صورت بنر در منظر طلاب قرار گرفته و به صورت بند بند در ابتدای کلاس ها توسط اساتید خوانده و تبیین شود چرا که عمل نکردن به آن میتواند باعث حذف انقلاب از کشور شود.باید افراد حزب اللهی توانایی مدیریت و پیشبرد انقلاب را در خود ایجاد کنند و این نقش به طور اتم درطلاب وجود دارد .لذا باید طلاب در خود خودباوری ایجاد کرده و جنبش جدیدی را آغاز کنند.طلاب باید اولویت خود را بشناسند . اولویت الان جامعه بی حجابی نیست. همانگونه که حضرت آقا در جلسه با گرافیست ها می گویند با نهج البلاغه انس بگیرید تا اولویت شناس بشوید. مشکل ما ذهنیت مردم است. دلیل آن این است ،نهج البلاغه اسکن فکری امام علی علیه السلام در دوران خلافت خود است .امیر المومنین در حکومت خود دیگر به سقیفه توجه ندارد بلکه اولویت خود را مبارزه با معاویه میدانست.

ایشان در ادامه افزود: امروز جنگ دو گفتمان است . گفتمان اسلام و مدرنیته .گفتمان عبارت است از چارچوب شکل گرفته در اذهان که منجر به عمل می شود. جنگ گفتمان ها در عرصه عمل نیست بلکه در اذهان است. لذاکسی که انتحاری عمل می کندقطعا دچار اشتباه خواهد شد.نمونه آن طلبه ای است که استاد مطهری را ترور کرد.از سال ۶۸ تا ۹۷ دغدغه رهبری گفتمان است . اگر شما خود را متعالی دادی خودت را خرج این هدف می کنید . حجت الاسلام مهدوی درپاسخ چرایی شهادت امام حسین علیه السلام بدست مسلمانان و محبان امیرالمومنین (ع) گفت:  در زیارت عاشورا آمده: در طی جریان خلافت حضرت علی (ع) ، جریان امامت را شناسایی کردند و تصمیم به حذف ان گرفتند.( امت و موسس )

در گام دوم، با گفتمان نظریه خود را بیان وآن را حق جلوه دادند.در پایان با راه اندازی جنگ روانی میان اصحاب ، در سقیفه خلافت را از آنان گرفتند (و لعنت الله الذین دفعت مقامکم و … ازاله دفعتکم … ) ساحت اندیشه

کار سوم آنها جریان توده بود : ساحت اجتماع و سیاست، برای کار سوم به جریان امت ممهد دستاویز شدند کسانیکه مردم را آماده کنند تا مردم توده امام خود را بکشند ( این در زمان دستگاه سینما و موسیقی و … )

با این سه گام مردم قربت الی الله امام حسین می کشند و شاه را هم سرنگون می کنند.: ساحت اندیشه، ساحت فرهنگ و هنر ، ساحت اجتماع و سیاست . بااین سه گام ارزش ها و ضد ارزش ها شناخته می شود و وقتی شناخته شد اصحاب فرهنگ و هنر برای ان محصولات هنری می سازد و آن را وارد زندگی مردم کرده و سبک زندگیآنان را میسازد.

رئیس مجمع جهانی نهج البلاغه خوانی در ادامه افزود: امام علی علیه السلام در غرر می فرماید: امت رسول الله از بین نمی رود مگر اینکه لباس بیگانگان را بپوشد و غذای انها را بخورد

روزی که پیتزا در کشور آمد باید می دانستیم که رواج فرهنگ غربی در کشور آغاز شد.آن زمان که بچه چهار پنج ساله را کلاس انگلیسی ، رقص و …می فرستند.

وقتی که فرهنگ وارد سبک زندگی شد در عرصه سیاست هم وارد می شود. ابتدا با رای مردم غرب زده ،کارگزاران را عوض می کند و اگر نشد ساختار سیاست را تغییر می دهد.

در دولت کنونی دو قشر ایجاد شده:یک قشر درگیر فقر و یک قشر درگیر رفاه و عیش و نوش.

ازسالهای ۶۰ به بعد رزمندگان ما فریب خوردند و پنداشتند همه مشکلات حل شده و دعواها، سر مدیریت شروع شد. یعنی حوزه اندیشه رها شد. دشمن که دید ما درگیر چپ و راست هستیم آمد و حوزه فرهنگ را گرفت و زندگی و سیاست و همه چیز مردم را تغییر داد.

حضرت اقا این مسئولیت را بر دوش دولت گذاشت.همه دولت ها پس از انقلاب به گفتمان ضربه زدند. احمدی نژاد با عدالت منهای عقلانیت این کار را کرد. حضرت آقا این مسئولیت را بر عهده نهادهای عمومی گذاشت و اینها با سازمان سازی  خراب کردند .حضرت آقا مسئولیت را بر توده مردم و نهاد های مردم نهاد.

ما سال ۹۰ به این نتیجه رسیدیم باید نهج البلاغه را گسترش دهیم. با دو کار می شود این کار را کرد :

یک :آسان سازی و دو:  ارزان سازی، که ماحصل آن  نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی شده که امیدواریم با همت مضاعف بانوان طلبه ، این مسئولیت را با سر بلندی به نتیجه برسانیم.

        

موضوعات: فرهنگی, فعالیت های فرهنگی مدرسه  لینک ثابت[چهارشنبه 1397-12-15] [ 03:45:00 ب.ظ ]