تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

معاونت فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه الزهراء (سلام الله علیها) از برگزاری نشست آشنایی با اندیشه مقام معظم رهبری با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب در این مدرسه خبر داد.

خرازی در این باره گفت: جهت تحلیل بیانیه گام دوم و آشنایی خواهران حوزوی با اندیشه های معظم له ، نشست بصیرتی دو روزه ای با حضور استاد ارجمند جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد حسین فلاح در این مدرسه برگزار گشت.

در این نشست که با حضور خواهران طلبه،مبلغ و دانش آموخته برگزار شد، استاد فلاح ضمن اشاره به وظایف طلبه انقلابی  ومسئولیتهای خطیر این قشر در نشر و تبلیغ اندیشه های مقام معظم رهبری به فرمایش ایشان اشاره نمود که: “طلاب جوان در ساخت “دولت اسلامی” و بعد هم “جامعه و تمدن اسلامی” باید نقش آفرین باشند تا بستر تحقق توحید در عمل فراهم شود."

ادامه مطلب :

ایشان افزود :مسیر حرکت نوین کشور در بیانیه گام دوم انقلاب در سه عبارت تجمیع شده:جوان سازی،اجتماعی سازی و کار آمد سازی فعالیتها بر مبنای مدیریت علمی.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت  نسل جوان بخصوص طلاب خاطر نشان کرد: جوانان مستعد و انقلابی با همت در عرصه های زیر میتواند به رشد و بالندگی دست یافته و عزتمندی ایران را در عالم فراگیر کنندکه این عرصه ها عبارتند از :

علم و پژوهش که آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور است. ما هنوز از قلّه‌های دانش جهان بسیار عقبیم؛که باید با تلاش مضاعف به آن دست یابیم.

معنویّت و اخلاق:به معنی برجسته کردن ارزشهای اخلاقی ورعایت فضلیت‌های اخلاقی

اقتصاد سالم :که با حضورمجموعه‌ی جوان و دانا، مؤمن و مسلّط بر دانسته‌های اقتصادی در درون دولت سیاستهای اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند.

برقراری عدالت و مبارزه با فساد: مبارزه با تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه‌خواری و مدارا با فریبگران اقتصادی که همه به بی‌عدالتی می‌انجامد، همچنین غفلت از قشرهای نیازمندِ حمایت،مورد توجه قرار گیرد.

استقلال و آزادی: استقلال ملّی به معنی آزادی ملّت و حکومت از تحمیل و زورگویی قدرتهای سلطه‌گر جهان است. و آزادی اجتماعی به معنای حقّ تصمیم‌گیری و عمل کردن و اندیشیدن برای همه‌ی افراد جامعه است.

عزّت ملّی روابط خارجی و مرزبندی با دشمن:: این هر سه، شاخه‌هایی از اصلِ «عزّت، حکمت، و مصلحت» در روابط بین‌المللی‌اند.

و مهمترین عرصه ،سبک زندگی:تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیانهای بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادی همه‌جانبه و هوشمندانه میطلبد که باز چشم امید در آن به شما جوانها است.

استاد فلاح با اشاره به غفلت مسئولان نسبت به آگاهی دادن به نسل جوان درباره ثمرات و نتایج گام اول انقلاب گفت: می بایست این ثمرات را که شامل: ثبات و امنیّت کشور و تمامیّت ارضی و حفاظت از مرزها، پیشرفت کشور در عرصه‌ی علم و فنّاوری و ایجاد زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی، مشارکت مردمی را در مسائل سیاسی مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌های داخلی، حضور در صحنه‌های ملّی و استکبارستیزی، ارتقاء بینش سیاسی آحاد مردم و نگاه آنان به مسائل بین‌المللی، عدالت گستری در تقسیم امکانات عمومی کشور ، افزایش معنویّت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه ، تبدیل شدن به نماد پر ابّهت و با شکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان در جهان است به آنان متذکر شویم .

حجت الاسلام فلاح در پایان این نشست با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره بیانیه که فرمودند: “من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم ،بنای این را ندارم که اگر چیزی نوشتم یا مطلبی می گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار کنند ،ولی راجع به این بیانیه می گویم این کار را بکنند… ” اهمیت توجه و عملکرد انقلابیون بخصوص روحانیون را در این زمینه خواستار شد.

 

 

موضوعات: 30یاسی  لینک ثابت[سه شنبه 1398-06-12] [ 11:48:00 ق.ظ ]